
Serwis internetowy
www.credit-agricole.pl
Lokata terminowa 2,50% 36M
Standardowa lokata Credit Agricole bez ograniczeń co do kwoty maksymalnej czy ilości lokat. Najbardziej opłacalna na długo czas od 1 roku do 3 lat. Możliwa do założenia online ale wymaga posiadania lub założenia konta osobistego w banku.
- lokata w wariantach okresów od 1 do 36 miesięcy
- oprocentowanie stałe do 2% w skali roku szczegóły »
- brak ograniczeń ilości lokat i kwoty max dla jednego klienta
ZYSK
Oprocentowanie lokaty
Pokazujemy tu Oprocentowanie Nominalne w skali roku i przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki w wysokości 19%.
Dla lokat progresywnych, w których oprocentowanie rośnie z miesiąca na miesiąc, prezentujemy oprocentowanie liczone jako średnia arytmetyczna oprocentowań z poszczególnych okresów np. dla 3 miesięcznej lokaty progresywnej oprocentowanej w następujący sposób:
- 2% w 1-szym miesiącu
- 3% w 2-gim miesiącu
- 4% w 3-cim miesiącu
pokażemy oprocentowanie 4%
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
2.00 %
Znasz taką lokatę ... bez kar za zerwanie?
![]() |
|
1 000 - bez limitu
3 lata
- hit procentowy banku
Dodatkowe bonusy
Zdarza się, że porównywane lokaty mają zbliżone warunki finansowe, ale jedna z nich daje szansę na atrakcyjne nagrody – czasami warto wziąć to pod uwagę.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
brak bonusów
CHARAKTERYSTYKA
Lokata Terminowa posiada 8 wariantów oprocentowania
i są one uzależnione wyłącznie od okresu lokowani.
lokata na 30 dni - 0,4%
lokata na 60 dni - 0,5%
lokata na 90 dni - 0,7%
lokata na 180 dni - 0,8%
lokata na 270 dni - 1,0%
lokata na 1 rok - 1,3%
lokata na 2 lata - 1,5%
lokata na 3 lata - 2,0%
Kapitalizacja odsetek
Kapitalizacja oznacza naliczanie przez bank wypracowanych na lokacie odsetek. Lokaty różnią się od siebie m. in. częstością jej występowania.
Zasadniczo kapitalizacja może następować na koniec okresu lokaty lub w czasie jej trwania, np. w czasie lokaty miesięcznej kapitalizacja dzienna lub w czasie dłuższych okresów kapitalizacja miesięczna.
Przy lokatach z kilkoma kapitalizacjami w czasie trwania lokaty, odsetki:
- mogą być dopisywane do rachunku, powiększając tym samym podstawę do naliczenia odsetek w kolejnych okresach,
- mogą być na bieżąco wypłacane do dyspozycji klienta.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
Dni:
Miesięcy: 1, 2, 3, 6, 9
Lat: 1, 2, 3
WYGODA
- online
- online + telefon
- oddział
- wymaga posiadania konta osobistego w tym banku
- wymaga założenia konta osobistego przy zakładaniu lokaty
Odnawialność lokaty
Bank już na początku zapyta nas, co chcemy zrobić ze środkami po zakończeniu lokaty.
Jeżeli wybierzemy lokatę odnawialną, zostanie ona wówczas automatycznie otwarta, jednak na warunkach, które w danym momencie będą obowiązywały w banku. Mogą one być odmienne od tych, które obowiązywały w momencie zakładania lokaty na pierwszy okres.
Przy wyborze lokaty nieodnawialnej kapitał wraz z odsetkami zostanie automatycznie przelany na nasz rachunek bankowy.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
- do wyboru: odnawialna automatycznie lub nieodnawialna
- zarządzanie lokatami dla posiadaczy konta osobistego w tym banku
- przelew kwoty i odsetek na konto w banku założenia lokaty
Powiadomienie o zbliżającym się końcu lokaty
Parametr istotny szczególnie dla lokat automatycznie odnawialnych.
Bank informuje nas o zbliżającym się końcu lokaty przez telefon, e-mail lub pocztę. Mamy wówczas możliwość wyboru, czy zostajemy przy produktach danego banku czy przenosimy swoje środki.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
brak
BEZPIECZEŃSTWO
tak
dyspozycja na wypadek śmierci
Posiadacz lokaty dysponuje zgromadzoną gotówką również w wypadku swojej śmierci.
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, w sytuacji śmierci wszystkie zgromadzone na lokacie środki wchodzą w skład masy spadkowej i podlegają opodatkowaniu. Wyjątkiem są koszty pogrzebu i suma wskazana przez posiadacza w dyspozycji na wypadek śmierci.
Dlatego też banki udostępniają klientom możliwość złożenia na piśmie takiej dyspozycji i wskazania kwoty przeznaczonej do wypłaty najbliższym.
Kwota ta nie może przekraczać dwudziestokrotności przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia (ok. 70 tys zł) a dyspozycją można objąć jedynie najbliższą rodzinę: rodziców, dziadków, rodzeństwo oraz dzieci i wnuki.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
Paulina Stangret Zgłoś błąd, dodaj nową informację
Możliwa
Można zadysponować środkami lokaty na wypadek śmierci tylko wtedy, gdy dyspozycja jest złożona do posiadanego rachunku indywidualnego w Credit Agricole, z którym lokata jest powiązana. Dyspozycja może być złożona na rzecz: małżona, wstępnych, zstępnych lub rodzeństwa.
możliwa współwłasność
Cechą lokat ze współwłasnością jest m.in. to, że jej współwłaściciele na równi odpowiadają za wszystkie czynności dokonywane na lokacie m.in. wpłaty i wypłaty środków.
W wypadku niemożności osobistego zarządzania lokatą przez jednego ze współwłaścicieli np. z powodu długotrwałej choroby, drugi współwłaściciel może swobodnie dysponować całością środków zgromadzonych na lokacie.
W sytuacji śmierci jednego ze współwłaścicieli lokaty, połowa zgromadzonych środków wchodzi do masy spadkowej i podlega opodatkowaniu, natomiast pozostałe środki nadal pozostają w dyspozycji drugiego współwłaściciela.
Współwłaścicielami lokat mogą być np. małżonkowie, ale także osoby zupełnie ze sobą niespokrewnione.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
Aktualizacja: 2011-09-26
Paulina Stangret Zgłoś błąd, dodaj nową informację
Możliwa
Możliwa do złożenia jedynie w oddziale banku. Ustanowieni współposiadacze rachunku wyrażają zgodę na dysponowanie przez każdego z nich bez ograniczeń zgromadzonymi środkami pieniężnymi.
możliwe pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo zawiera się na wypadek niemożności osobistego zarządzania lokatą przez właściciela np. z powodu długotrwałej choroby, wyjazdu czy innych przyczyn.
Na podstawie pełnomocnictwa, pełnomocnik może m.in. wypłacić środki z lokaty.
Pełnomocnictwo jest udzielenie dowolnie wybranej osobie z pełną lub ograniczoną zdolnością do czynności prawnych.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
Paulina Stangret Zgłoś błąd, dodaj nową informację
Możliwe
Pełnomocnictwo może zostać udzielone jedynie przez właściciela konta powiązanego z lokatą. Pełnomocnik, który ma prawo do dysponowania wszystkimi rachunkami właściciela może dysponować także rachunkami lokat.
Pełna utrata odsetek.
Gwarancja BFG
Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) jest niezależną od banków, instytucją gwarantującą depozyty polskich banków. Powstał na mocy ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym z dnia 14 grudnia 1994 r.
Jednym z jego podstawowych zadań jest m.in. zwrot środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych w przypadku spełnienia warunku gwarancji wobec banku będącego uczestnikiem systemu gwarantowania depozytów.
Jeśli kwota depozytów nie przekracza w złotych równowartości 100 000 EURO - gwarantowane są one w całości. W przypadku środków na rachunkach wspólnych limit gwarancji 100 000 EURO dotyczy każdego ze współposiadaczy rachunku.
WYJAŚNIENIE PRZYDATNE
do kwoty 100 000 EUR dla każdego klienta banku
SWOBODA
- odsetki dostępne po zakończeniu lokaty
JAK ZAŁOŻYĆ
1. WNIOSEK
Aby założyć lokatę należy posiadać konto osobiste w Credit Agricole. Aby je założyć musisz wejść na stronę internetową banku i wypełnić odpowiedni formularz. Masz trzy sposoby na otwarcie konta:
- wniosek o konto ekspresowe - umowę o konto potwierdzasz przelewem z innego banku. Do wypełnienia wniosku będą potrzebne: skan lub zdjęcie dowodu osobistego oraz numer rachunku bankowego. Po wykonaniu przelewu będziesz mieć dostęp do konta nawet następnego dnia.
- wniosek o konto z kurierem - umowę dostarczy kurier. Do wypełnienia wniosku będą potrzebne: dowód osobisty lub paszport. Dostęp do konta uzyskasz w ciągu 7 dni.
- kontakt z doradcą - w tym przypadku należy wypełnić formularz kontaktowy i podać w nim numer telefonu. Doradca skontaktuje się z tobą i omówi warunki konta.
2. ZAŁOŻENIE LOKATY
Po aktywacji konta możesz założyć lokatę poprzez system bankowości elektronicznej.
20min. / 4 strony
- dane z dowodu osobistego
- telefon komórkowy
INNE
- Credit Agricole
nie
PODSUMOWANIE
- możliwość założenia dowolnej ilości lokat
- duży wybór okresów lokaty
Lokatę terminową możemy założyć w różnych okresach, jednak najkorzystniejsze oprocentowanie otrzymujemy w opcji 3-letniej. Wśród istotnych atutów tej lokaty można wymienić: brak kwoty maksymalnej, brak ograniczenia co do ilości założonych lokat, niska kwota minimalna (1.000 PLN). Choć lokata dostępna jest tylko z kontem osobistym to możemy sobie dobrać takie konto, które nie będzie powodowało dodatkowych kosztów (np. związanych z prowadzeniem konta czy karty debetowej). O tym, czy lokata ma się odnowić czy zakończyć w czasie jej zamknięcia decydujemy przy zakładaniu lokaty bądź w późniejszej dyspozycji złożonej przez Internet, telefon lub w oddziale.
23 marca 2018, 14:38