BGŻ Optima

Lokata Bezkarna BGŻ Optima
3 miesięczna

Lokata Bezkarna to jedna z najwyżej oprocentowana lokata 3 miesięczna bez konta i kar za zerwanie lokaty. Doskonały sposób, żeby oszczędzać i mieć pieniądze zawsze pod ręką.

 • teraz także dla Starych Klientów BGŻ Optima - zobacz »
 • do 20 000 zł na 3,5% przez 3 miesiące
 • zakładana w pełni online - z umową elektroniczną
 • lokata bez konta osobistego a z oszczędnościowym - więcej »

 

Lokata wycofana z oferty banku 23.04.2019.
Być może niebawem wróci na rynek.

ZYSK

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Oprocentowanie lokaty
x

Oprocentowanie lokaty

Prezentujemy tu Oprocentowanie Nominalne w skali roku przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki - 19%. W lokatach progresywnych jest to średnia arytmetyczna - więcej o lokatach progresywnych »

3.50 %

Kwota lokaty min. - max.

1 000 - 20 000 zł

Okres lokaty

3 miesiące

Hity procentowe
x

Hity procentowe

Oznaczamy w ten sposób lokaty o najwyższym oprocentowaniu w swoich bankach. Pamiętaj jednak, że najlepsze oprocentowanie »

 • Hit Procentowy banku

 

Dodatkowe bonusy
x

Dodatkowe bonusy

Zdarza się, że porównywane lokaty mają zbliżone warunki finansowe, ale jedna z nich daje szansę na atrakcyjne nagrody – czasami warto wziąć to pod uwagę.

Lokata 3 miesięczna plus Konto Oszczędnościowe

 

Razem z Lokatą Bezkarną BGŻ Optima otwierane jest Konto Oszczędnościowe Smart z oprocentowaniem 0,7%. Na to konto trafią środki z Lokaty Bezkarnej po jej zakończeniu.

 

Ponieważ bank nie powiadamia Klientów o zakończeniu lokaty, sugerujemy ustawić sobie przypomnienie w najwygodniejszym dla Ciebie narzędziu (telefon, Gmail, kalendarz papierowy). Następnie, po zakończeniu lokaty decydować, czy przenieść środki na jakąś inną lepiej oprocentowaną lokatę do innego banku, czy zostawić na tym Koncie Oszczędnościowym.

 

Rodzaj oprocentowania
x

Rodzaj oprocentowania

Wysokość oprocentowania bez informacji o jego rodzaju jest informacją niepełną a może być błędną - zobacz rodzaje oprocentowania »

stałe

 

CHARAKTERYSTYKA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Szczegóły oprocentowania

Lokata Bezkarna - dla Nowych i Starych Klientów BGŻ Optima

Zasadniczo bank adresuje Lokatę Bezkarną do Nowych Klientów BGŻ Optima, przy czym jednocześnie rozszerza definicję Nowego Klienta. Jako "Nowych" traktując także tych "Klientów", którzy korzystali już wcześniej z lokat BGŻ Optima, ale w czasie ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o Lokatę Bezkarną nie posiadali Konta Indywidualnego BGŻ Optima.

 

Kapitalizacja odsetek
x

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja Odsetek określa moment naliczania przez bank odsetek na danej lokacie - więcej o kapitalizacji znajdziesz tutaj »

na koniec okresu

Liczba możliwych do założenia lokat
Tylko 1 dla 1 Klienta

Maksymalna wartość wszystkich lokat
20 000

 

WYGODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Sposób otwarcia lokaty
 • key__Online1

Wymagalność konta
 • nie wymaga zakładania konta osobistego przy zakładaniu lokaty

Odnawialność lokaty
x

Odnawialność lokaty

Banki jeszcze przed założeniem lokaty muszą wiedzieć co zrobić z Twoimi pieniędzmi po jej zakończeniu i stosują trzy sposoby - więcej o rodzajach odnawialności tutaj »

3,5%  ----->  0,7%

 

Odnawialna jako Konto Oszczędnosiowe
Lokata Bezkarna jako lokata 3 miesięczna jest lokatą nieodnawialną. Jednak po jej zakończeniu, kwota lokaty wraz z odsetkami przekazywana jest automatycznie na Twoje Konto Oszczędnościowe Smart (utworzone w czasie zakładania lokaty) z oprocentowaniem standardowym 0,7%.

 

Zarządzanie lokatami online
 • zarządzanie lokatami bez posiadania konta osobistego w tym banku

Zakończenie lokaty
 • przelew kwoty i odsetek na konto w banku założenia lokaty

Powiadomienie o zbliżającym się końcu lokaty

brak

 

BEZPIECZEŃSTWO

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bezpieczeństwo bliskich

tak

dyspozycja na wypadek śmierci
x

dyspozycja na wypadek śmierci

Pozwala w szybki sposób udostępnić najbliższej rodzinie środki znajdujące się na lokacie w sytuacji śmierci jedynego właściciela tej lokaty »

Dyspozycja Na Wypadek Śmierci dostępna Online

Lokata Bezkarna daje także możliwość złożenia tzw. dyspozycji na wypadek śmierci. Po zalogowaniu się do panelu bankowości elektronicznej BGŻ Optima wybierasz z menu "Osobiste", następnie "Moje Dane" i potem "Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci". Po uzupełnieniu danych (przygotuj numery PESEL osób wskazanych w dyspozycji) zatwierdzasz wszystko przez hasło SMS.

 

Tu znajdziesz więcej detali na temat dyspozycji na wypadek śmierci »

 

możliwa współwłasność
x

możliwa współwłasność

Rozwiązanie pozwala na stały dostęp do środków na lokacie dla dwóch współwłaścicieli co ma znaczenie m.in. przy niedyspozycji jednego z nich »

Brak możliwości współwłasności

Lokata Bezkarna zakładana jest jako lokata pojedynczej osoby fizycznej, która wypełniając wniosek o jej uruchomienie podaje swoje dane osobowe a następnie poprzez przelew kwoty lokaty dokonuje uwierzytelnienia. 

 

Dlatego też, przelew ten powinien być wykonany z indywidualnego konta osoby wnioskującej o lokatę na konto Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima. Dane uwidocznione na takim przelewie (imię i nazwisko, czy adres) muszą się zgadzać z podanymi w formularzu wypełnianym przy uruchamianiu lokaty.

 

możliwe pełnomocnictwo
x

możliwe pełnomocnictwo

Rozwiązanie pozwala delegować zarządzanie Twoją lokatą innej, zaufanej Ci osobie tu więcej na temat pełnomocnictw »

Brak możliwości Pełnomocnictwa

Konsekwencje zerwania lokaty

Bez utraty odsetek
Klient ma prawo do zachowania wszystkich odsetek naliczonych od dnia otwarcia Lokaty Bezkarnej do dnia poprzedzającego dzień zerwania. Lokatę możemy zamknąć przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie. 

Gwarancja BFG
x

Gwarancja BFG

Gwarantuje zwrot pieniędzy zgromadzonych na lokatach w przypadku zawieszenia działalności banku lub SKOK'u - więcej o BFG znajdziesz tu »

do kwoty 100 000 EUR na każdego klienta

 

SWOBODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Dostępność odsetek
 • odsetki dostępne po zakończeniu lokaty

Istotne ograniczenia
x

Istotne ograniczenia

Istotne ograniczenia dotyczą głównie lokat promocyjnych np. tylko dla "nowych Klientów" lub "nowych środków" - więcej znajdziesz tu »

 

JAK ZAŁOŻYĆ

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Proces zakładania lokaty

Lokata Bezkarna Jak Założyć?

 

1. WNIOSEK

Przechodzisz na stronę banku i wypełniasz bardzo prosty wniosek o otwarcie Konta Oszczędnościowego SMART i Lokaty Bezkarnej. Poza standardowymi danymi będziesz potrzebował numer rachunku bankowego, z którego wykonasz przelew kwoty lokaty. Pamiętaj, żeby adres podany we wniosku otwarcia Konta do obsługi lokat i Lokaty był zgodny z adresem w banku z jakiego będziesz realizował przelew na lokatę. 

 

2. PRZELEW

Z Twojego konta osobistego dokonujesz przelewu środków na konto lokaty wskazane we Wniosku. Po zaksięgowaniu środków, zazwyczaj następnego dnia, otrzymasz e-mail z potwierdzeniem założenia lokaty.

 

3. UMOWA

W zgodzie z prawem bankowym, umowa o otwarcie Lokaty Bezkarnej jest dokumentem elektronicznym podpisywanym przez Ciebie przelewem weryfikacyjnym na ostatnim etapie wypełniania wniosku. Patrz poniżej na zrzuty ekranowe wniosku.

 

4. ZYSKI

Zaraz po zakończeniu lokaty, kapitał wraz z odsetkami, możesz przelać na konto powiązane z lokatą. Dokładnie to, z którego dokonano przelewu na lokatę.

 

Poniżej możesz zobaczyć na podglądach wniosku - jak założyć Lokatę Bezkarną.

 

Podgląd formularza

Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - dane lokaty Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - dane kontaktowe Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - zgody i oświadczenia Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - dane osobowe Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - dane z dowodu Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - adres zamieszkania Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - metoda podpisania umowy Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - skan dowodu osobistego Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - ankieta o dochodach Lokata Bezkarna BGŻOptima 3 miesięczna - ankieta o dochodach c.d.

Średni czas zakładania / ilość stron formularza

7 min. / 4 strony

Potrzebne dane
 • dane z dowodu osobistego
 • telefon komórkowy
 • e-mail

 

INNE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bank
 • BGŻ Optima

Premiera rynkowa
2017-10-25

Promowane w TV

- nie -

 

PODSUMOWANIE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Atuty oferty
 • 3,5% do 20 000 zł
 • nie wymaga zakładania konta osobistego! - jedynie konta oszczędnościowego przydatnego obsługi lokaty online po jej zakończeniu
 • lokata 3 miesieczna w 100% internetowa z łatwym procesem zakładania, umową elektroniczną i bez kurierów
 • brak konsekwencji zerwania lokaty - to dobry sposób, żeby mieć środki pod ręką i wciąż na nich zarabiać

Opinia redaktora

Brak jakichkolwiek konsekwencji zerwania lokaty wydaje się świetnym sposobem na to, żeby mieć środki w razie czego pod ręką i jednocześnie zarabiać na oprocentowaniu. Wszystko możemy załatwić przez internet nie wychodząc z domu, bez kurierów czy wizyt na poczcie. Konieczność założenia konta, która odstrasza niektórych użytkowników jest nieco myląca, ponieważ zakładane z lokatą konto nie jest kontem osobistym (nie ma w nim przelewów, kart, czy wypłat z bankomatów). Jest to Konto Oszczędnościowe, na które trafią środki z lokaty po jej zakończeniu. Szkoda, że bank ogranicza taką ofertę do maksymalnie 1 lokaty dla 1 Klienta.

Ostatnia aktualizacja

6 maja 2019, 12:45