Getin Bank

e-Lokata na Nowe Środki VI

To doceniana lokata internetowa Getin Banku i jej kolejna edycja. Jest to lokata bez konta zakładana na nowe środki, co oznacza m.in., że jest dostępna także dla Starych Klientów tego banku :)

 • do 200 000 zł na 2,3% przez 5 miesięcy
 • zysk maksymalny z lokaty - do 1 553 zł
 • lokata internetowa bez zakładania konta osobistego
 • lokata dla Nowych i Starych Klientów banku sprawdź szczegóły »

ZYSK

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Oprocentowanie lokaty
x

Oprocentowanie lokaty

Prezentujemy tu Oprocentowanie Nominalne w skali roku przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki - 19%. W lokatach progresywnych jest to średnia arytmetyczna - więcej o lokatach progresywnych »

2.30 %

Znasz taką lokatę - bez kar za zerwanie?

3,5%  
 • do 20 tys. zł na 3,5% przez 3 miesiące
 • lokata pracuje a środki ciągle pod ręką
 • zakładana bez konta i w pełni online
x

Kwota lokaty min. - max.

500 - 200 000 zł

Okres lokaty

5 miesięcy

Hity procentowe
x

Hity procentowe

Oznaczamy w ten sposób lokaty o najwyższym oprocentowaniu w swoich bankach. Pamiętaj jednak, że najlepsze oprocentowanie »

 • hit procentowy banku

Dodatkowe bonusy
x

Dodatkowe bonusy

Zdarza się, że porównywane lokaty mają zbliżone warunki finansowe, ale jedna z nich daje szansę na atrakcyjne nagrody – czasami warto wziąć to pod uwagę.

- brak bonusów-

Rodzaj oprocentowania
x

Rodzaj oprocentowania

Wysokość oprocentowania bez informacji o jego rodzaju jest informacją niepełną a może być błędną - zobacz rodzaje oprocentowania »

stałe

 

CHARAKTERYSTYKA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Szczegóły oprocentowania

Promocja 2,3% zarówno dla Nowych jak i Starych Klientów

 

Promocyjne oprocentowanie 2,3% dotyczy zdeponowanych w ramach lokaty tzw. "Nowych Środków" a nie jak w większości promowanych na rynku lokat "Nowych Klientów".

 

Bank jako "Nowe Środki" traktuje nadwyżkę złotówek ulokowanych przez Ciebie w Getin Banku w dniu zakładania Lokaty w stosunku do stanu Twoich środków znajdujących się w Getin Banku na dzień 31 sierpnia 2018 roku.

 

Oznacza to, że nawet korzystając z poprzednich edycji tej lokaty lub będąc klientem Getin Banku w inny sposób, wciąż masz szansę skorzystać z tej Lokaty.

 

W ramach danej edycji promocyjnej e-Lokaty na Nowe Środki możesz posiadać tylko jedną lokatę z oprocentowaniem promocyjnym.

 

Kapitalizacja odsetek
x

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja Odsetek określa moment naliczania przez bank odsetek na danej lokacie - więcej o kapitalizacji znajdziesz tutaj »

na koniec okresu

Liczba możliwych do założenia lokat
1

Maksymalna wartość wszystkich lokat
200 000

 

WYGODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Sposób otwarcia lokaty
 • key__Online1

Wymagalność konta

Lokata bez konta

 

Założenie lokaty nie wymaga zakładania konta osobistego ani żadnego innego produktu Getin Banku.

 

Odnawialność lokaty
x

Odnawialność lokaty

Banki jeszcze przed założeniem lokaty muszą wiedzieć co zrobić z Twoimi pieniędzmi po jej zakończeniu i stosują trzy sposoby - więcej o rodzajach odnawialności tutaj »

Odnawialna Automatycznie Dla Nowych Klientów Ale Można To Zmienić

 

Getin Bank daje Ci dwie możliwości:

 • jeśli jesteś "Starym Klientem" banku i masz w nim jakieś konto (osobiste lub oszczędnościowe), to lokata uruchomi się jako Nieodnawialna, co oznacza że po jej zakończeniu zarówno kwota lokaty jak i wypracowane odsetki wrócą na Twoje konto,
 • jeśli jesteś "Nowym Klientem" banku, lokata zostanie założona domyślnie jako Odnawialna i po jej zakończeniu zostanie automatycznie odnowiona na kolejne 5 miesięcy z oprocentowaniem równym stopie referencyjnej NBP z dnia odnowienia lokaty, pomniejszonej jeszcze o 0,25%. We wrześniu 2017 byłoby to 1,25%.

 

Pamiętaj, że każdy posiadacz lokaty, od chwili jej założenia do dnia poprzedzającego ostatni dzień okresu lokaty, ma możliwość zmiany jej charakteru z odnawialnej na nieodnawialną a także możliwość wskazania rachunku na jaki po zakończeniu lokaty mają być zwrócone środki wraz z odsetkami. Zmiany takiej można dokonać po zalogowaniu się do bankowości internetowej Getin Banku w zakładce „Szczegóły lokaty” lub za pośrednictwem Contact Center pod numerem 197 97.

 

W przypadku odnawiania e-Lokaty, kwotę nowo odnawianej lokaty stanowi kwota zakończonej właśnie lokaty wraz z odsetkami.

 

Zarządzanie lokatami online

Zarządzanie Lokatą Przez Bankowość Internetową Getin Banku


Natychmiast po aktywowaniu lokaty, czyli chwili w której Twój przelew z kwotą lokaty dotrze do Getin Banku, zostanie Ci przekazany za pomocą poczty e-mail i SMS - dostęp do bankowości internetowej banku, gdzie możesz zobaczyć swoje środki, zakładać kolejne lokaty czy zmienić rodzaj lokaty z odnawialnej na nieodnawialną.

 

Zakończenie lokaty

Możliwy Przelew Na Konto Z Którego Wpłynęły Środki

 

Dzięki możliwości zmiany charakteru lokaty z Odnawialnej na Nieodnawialną możliwe jest wskazanie, aby kwota lokaty wraz z odsetkami po zakończeniu okresu lokaty trafiły na wskazane przez Ciebie konto.

 

Powiadomienie o zbliżającym się końcu lokaty

brak

 

BEZPIECZEŃSTWO

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bezpieczeństwo bliskich

tak

dyspozycja na wypadek śmierci
x

dyspozycja na wypadek śmierci

Pozwala w szybki sposób udostępnić najbliższej rodzinie środki znajdujące się na lokacie w sytuacji śmierci jedynego właściciela tej lokaty »

Możliwa W Oddziale Banku

Dyspozycja na wypadek śmierci musi być przedłożona w formie papierowej. Może być ona złożona na rzecz: małżonka, wstępnych, zstępnych lub rodzeństwa. Posiadacz rachunku może w każdej chwili chwili zmienić lub odwoloać swoją dyspozycję. Osoby, które zostały w niej wskazane, mogę uzyskać przydzielone im kwoty bez konieczności uczestniczenia w potępowaniu spadkowym. 

 

możliwa współwłasność
x

możliwa współwłasność

Rozwiązanie pozwala na stały dostęp do środków na lokacie dla dwóch współwłaścicieli co ma znaczenie m.in. przy niedyspozycji jednego z nich »

Możliwa W Oddziale Banku

Otwarcie wspólnego rachunku odbywa się w placówce banku. Wszyscy właściciele lokaty odpowiadają w równym stopniu za decyzje, jakie są podejmowane przez innych właścicieli, tj. dyspozycje, wypłatę środków i inne, jak również spodowowanie salda na koncie. 

 

możliwe pełnomocnictwo
x

możliwe pełnomocnictwo

Rozwiązanie pozwala delegować zarządzanie Twoją lokatą innej, zaufanej Ci osobie tu więcej na temat pełnomocnictw »

Możliwe W Oddziale Banku

Ustanowienie pełnomocnictwa odbywa się w placówce banku i wymaga obecności pełnomocnika. 

 

Konsekwencje zerwania lokaty

Pełna utrata odsetek

 

Zerwanie lokaty następuje po złożeniu dyspozycji telefonicznej. Klient otrzymuje środki pieniężne w wysokości wpłaconego kapitału lokaty bez prawa do odsetek.

 

Gwarancja BFG
x

Gwarancja BFG

Gwarantuje zwrot pieniędzy zgromadzonych na lokatach w przypadku zawieszenia działalności banku lub SKOK'u - więcej o BFG znajdziesz tu »

do kwoty 100 000 EUR na każdego klienta

 

SWOBODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Dostępność odsetek
 • odsetki dostępne po zakończeniu lokaty

Istotne ograniczenia
x

Istotne ograniczenia

Istotne ograniczenia dotyczą głównie lokat promocyjnych np. tylko dla "nowych Klientów" lub "nowych środków" - więcej znajdziesz tu »

 • tylko dla nowych środków

 

JAK ZAŁOŻYĆ

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Proces zakładania lokaty

1. WNIOSEK

Przechodzisz bezpośrednio na stronę banku » i wypełniasz prosty wniosek o otwarcie lokaty - patrz Podgląd formularza poniżej. Potrzebne Ci będą informacje z dowodu osobistego.

 

2. POTWIERDZENIE / UMOWA

Z chwilą zatwierdzenia ww. wniosku o otwarcie lokaty, zawierana jest elektroniczna umowa z bankiem, którą otrzymujesz e-mailem wraz z numerem rachunku do wpłaty ustalonej kwoty lokaty.

 

3. PRZELEW

W terminie 7 dni od złożenia wniosku dokonujesz wpłaty na lokatę. Natychmiast po zaksięgowaniu przez bank twojej wpłaty, lokata zostaje aktywowana a Ty otrzymujesz (przez e-mail i SMS) dane logowania się do Bankowości Internetowej Getin Banku, gdzie możesz zarządzać swoją lokatą.

 

4. ZMIEŃ CHARAKTER LOKATY

Ze względu na automatyczną Odnawialność lokaty na gorszych warunkach, proponujemy zaraz po jej założeniu zmienić jej charakter na nieodnawialny. Szczegóły znajdziesz w opisie - Odnawialność lokaty »

 

5. ZYSKI

Po zmianie charakteru lokaty na Nieodnawialną i zakończeniu jej okresu, kwota lokaty wraz z odsetkami przelewane są na Twój rachunek - może to być konto, z którego dokonana została wpłata na lokatę.

 

Podgląd formularza

getin_bank_elokata_na_nowe_srodki_form1.jpggetin_bank_elokata_na_nowe_srodki_form2.jpggetin_bank_elokata_na_nowe_srodki_form3.jpg

Średni czas zakładania / ilość stron formularza

6 min. / 4 strony

Potrzebne dane
 • dane z dowodu osobistego
 • telefon komórkowy
 • e-mail

 

INNE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bank
 • Getin Bank

Premiera rynkowa
2017-12-01

Promowane w TV

- nie -

 

PODSUMOWANIE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Atuty oferty
 • bez konieczności zakładania konta
 • w 100% internetowy i łatwy proces zakładania lokaty, z umową elektroniczną i bez kurierów

Opinia redaktora

Getin Bank pozwala na zakładanie lokaty zupełnie przez internet bez wymogu zakładania konta czy jakiegokolwiek innego produktu bankowego na bardzo przyzwoity procent.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest też 5 miesięczny okres lokaty pozwalający pieniądzom pracować dłużej niż u sztandarowych liderów takich jak lokaty bezkarna » czy happy »

 

Pewnym mankamentem jest brak możliwości złożenia przez internet dyspozycji na wypadek śmierci co w parze z możliwością lokowania dużych kwot, ważnych dla rodziny właściciela lokaty, wydaje się przeoczeniem.

 

Ostatnia aktualizacja

11 października 2018, 13:28