Serwis internetowy
www.eurobank.pl
Lokata Terminowa 2,30% 48M
Solidna lokata tradycyjna oferowana zarówno z oprocentowaniem stałym jak i zmiennym. Dysponuje szerokim wyborem, co do sposobów wypłaty odsetek. Pozwala to uczynić z niej depozyt o charakterze rentierskim - po jej zakończeniu wypłacamy jedynie odsetki, a kapitał zaczyna pracować na kolejny taki sam okres.
ZYSK
Oprocentowanie lokaty
Prezentujemy tu Oprocentowanie Nominalne w skali roku przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki - 19%. W lokatach progresywnych jest to średnia arytmetyczna - więcej o lokatach progresywnych »
2.30 %
Zobacz Lokaty online bez konta - Maj 2019
- tylko na dobry procent - 4,0%, 3,5% czy 2,8%
- głównie na okres 3 miesięcy
- zakładane bez konta w trybie full online
10 000 zł - bez limitu
Hity procentowe
Oznaczamy w ten sposób lokaty o najwyższym oprocentowaniu w swoich bankach. Pamiętaj jednak, że najlepsze oprocentowanie »
Dodatkowe bonusy
Zdarza się, że porównywane lokaty mają zbliżone warunki finansowe, ale jedna z nich daje szansę na atrakcyjne nagrody – czasami warto wziąć to pod uwagę.
Rodzaj oprocentowania
Wysokość oprocentowania bez informacji o jego rodzaju jest informacją niepełną a może być błędną - zobacz rodzaje oprocentowania »
CHARAKTERYSTYKA
Oprocentowanie jest uzależnione od sposobu założenia lokaty:
- placówka - 1,55%
- Internet/telefon - 1,70%
- aplikacja mobilna - 1,75%
Kapitalizacja odsetek
Kapitalizacja Odsetek określa moment naliczania przez bank odsetek na danej lokacie - więcej o kapitalizacji znajdziesz tutaj »
WYGODA
- key__Online1
- lokaty online + telefon
- oddział
- wymaga założenia konta osobistego przy zakładaniu lokaty
- wymaga posiadania konta osobistego w tym banku
Odnawialność lokaty
Banki jeszcze przed założeniem lokaty muszą wiedzieć co zrobić z Twoimi pieniędzmi po jej zakończeniu i stosują trzy sposoby - więcej o rodzajach odnawialności tutaj »
- do wyboru: odnawialna automatycznie lub nieodnawialna
- zarządzanie lokatami dla posiadaczy konta osobistego w tym banku
- przelew kwoty i odsetek na konto w banku założenia lokaty
brak
BEZPIECZEŃSTWO
tak
dyspozycja na wypadek śmierci
Pozwala w szybki sposób udostępnić najbliższej rodzinie środki znajdujące się na lokacie w sytuacji śmierci jedynego właściciela tej lokaty »
Możliwa
Istnieje możliwość złożenia dyspozycji na wypadek śmierci na rzecz: małżonka, wstępnych, zstępnych i rodzeństwa. Dyspozycję należy złożyć w placówce banku. Można być ona ustanowiona wyłącznie dla konta indywidualnego.
możliwa współwłasność
Rozwiązanie pozwala na stały dostęp do środków na lokacie dla dwóch współwłaścicieli co ma znaczenie m.in. przy niedyspozycji jednego z nich »
Możliwa
Istnieje możliwość założenia konta wspólnego dla dwóch osób. Każdy z posiadaczy ma równe prawa do dysponowania kontem. Przekształcenia konta indywidualnego w konto wspólne może dokonać tylko w placówce banku.
możliwe pełnomocnictwo
Rozwiązanie pozwala delegować zarządzanie Twoją lokatą innej, zaufanej Ci osobie tu więcej na temat pełnomocnictw »
Możliwe
Istnieje możliwość ustanowienia pełnomocnictwa. Można zrobić to w placówce banku w formie pisemnej. Przy ustanowieniu pełnomocnictwa konieczna jest obecność pełnomocnika.
Częściowa utrata odsetek:
- w przypadku zerwania lokat od 1 miesiąca do 24 miesięcy - oprocentowanie wynosi 0,75% w skali roku za każdy dzień utrzymania lokaty
- w przypadku zerwania lokat 36M i 38M: od 2 do 12 miesiąca - 1%, od 13 do 24 miesiąca - 1,5%, od 25 do 36 miesiąca - 1,75%, od 37 do 48 miesiąca - 2%.
Gwarancja BFG
Gwarantuje zwrot pieniędzy zgromadzonych na lokatach w przypadku zawieszenia działalności banku lub SKOK'u - więcej o BFG znajdziesz tu »
do kwoty 100 000 EUR dla każdego klienta banku
SWOBODA
- odsetki dostępne po zakończeniu lokaty
Istotne ograniczenia
Istotne ograniczenia dotyczą głównie lokat promocyjnych np. tylko dla "nowych Klientów" lub "nowych środków" - więcej znajdziesz tu »
JAK ZAŁOŻYĆ
1. KONTO
Zanim założysz lokatę najpierw musisz utworzyć konto osobiste. Możesz to zrobić w oddziale (i wtedy od razu założysz także lokatę) albo wypełniając wniosek internetowy i podpisując dokumenty przy kurierze. Kurier poprosi o kserokopię Twojego dowodu osobistego. Konto zostanie utworzone niezwłocznie po otrzymaniu przez bank podpisanych dokumentów. Kartę spersonalizowaną do konta otrzymasz pocztą w ciągu 2 tygodni oraz wybrany rodzaj zabezpieczenia: tokenGSM lub urządzenie z tokenem.
2. LOKATA
Jeżeli posiadasz już konto osobiste lokatę założyć możesz na kilka sposobów: przez Internet, telefonicznie, w oddziale, a nawet.. we wpłatomacie Eurobank. Aby zrobić to pierwszym z wymienionych sposobów najpierw przelej środki, które chciałbyś ulokować na konto osobiste. W dalszej kolejności zaloguj się na swoje konto osobiste na stronie banku, wybierz opcję "lokaty", potem "nowa lokata", a następnie wybierz rodzaj lokaty, wpisz kwotę i naciśnij "dalej" na dole strony. Sprawdź dane i jeżeli się zgadzają naciśnij "zatwierdź".
3. POTWIERDZENIE
W każdej chwili będziesz mógł ściągnąć i wydrukować potwierdzenie założenia lokaty z opcji "lista lokat". Bank nie wyśle Ci go na e-mail.
4. ZARZĄDZANIE
Zarządzanie odbywa się poprzez panel dostępny na stronie banku po zalogowaniu na konto osobiste.
5. ZYSKI
Możesz zdecydować, co ma się stać ze środkami po zakończeniu lokaty: czy automatycznie utworzą nową lokatę, czy też zostaną wypłacone. Możesz też zdecydować by tylko odsetki zostały wypłacone, a kwota została zdeponowana na nowej lokacie.
15 min. / 5 stron
- dane z dowodu osobistego
- telefon komórkowy
INNE
- Eurobank
nie
PODSUMOWANIE
- niska kwota minimalna
- możliwość założenia lokaty przez: Internet, aplikację mobilną, telefon, wpłatomat i w placówce
- duży wybór okresów lokaty
Bank daje Klientowi szeroki wybór, co do rozdysponowania środkami po zakończeniu lokaty. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wypłata samych odsetek i zdeponowanie tej samej kwoty na kolejny taki sam okres. Niestety lokata przeznaczona jest jedynie dla klientów banku, dlatego osoby nowe są zmuszone założyć konto w Eurobanku.
1 października 2015, 09:50