Eurobank

Serwis internetowy
www.eurobank.pl

Lokata Terminowa 2% 18M

Solidna lokata tradycyjna oferowana zarówno z oprocentowaniem stałym jak i zmiennym. Dysponuje szerokim wyborem, co do sposobów wypłaty odsetek. Pozwala to uczynić z niej depozyt o charakterze rentierskim - po jej zakończeniu wypłacamy jedynie odsetki, a kapitał zaczyna pracować na kolejny taki sam okres.

ZYSK

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Oprocentowanie lokaty
x

Oprocentowanie lokaty

Prezentujemy tu Oprocentowanie Nominalne w skali roku przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki - 19%. W lokatach progresywnych jest to średnia arytmetyczna - więcej o lokatach progresywnych »

2.00 %

Zobacz Lokaty online bez konta - Maj 2019

 • tylko na dobry procent - 4,0%, 3,5% czy 2,8%
 • głównie na okres 3 miesięcy
 • zakładane bez konta w trybie full online
x

Kwota lokaty min. - max.

10 000 zł - bez limitu

Okres lokaty

Hity procentowe
x

Hity procentowe

Oznaczamy w ten sposób lokaty o najwyższym oprocentowaniu w swoich bankach. Pamiętaj jednak, że najlepsze oprocentowanie »

Dodatkowe bonusy
x

Dodatkowe bonusy

Zdarza się, że porównywane lokaty mają zbliżone warunki finansowe, ale jedna z nich daje szansę na atrakcyjne nagrody – czasami warto wziąć to pod uwagę.

brak bonusów

Rodzaj oprocentowania
x

Rodzaj oprocentowania

Wysokość oprocentowania bez informacji o jego rodzaju jest informacją niepełną a może być błędną - zobacz rodzaje oprocentowania »

stałe

 

CHARAKTERYSTYKA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Szczegóły oprocentowania

Oprocentowanie jest uzależnione od sposobu założenia lokaty:

 • placówka - 1,80%
 • Internet/telefon - 1,95%
 • aplikacja mobilna - 2,0O%

Kapitalizacja odsetek
x

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja Odsetek określa moment naliczania przez bank odsetek na danej lokacie - więcej o kapitalizacji znajdziesz tutaj »

na koniec okresu

Liczba możliwych do założenia lokat
brak ograniczeń

Maksymalna wartość wszystkich lokat
brak ograniczeń

 

WYGODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Sposób otwarcia lokaty
 • key__Online1
 • lokaty online + telefon
 • oddział

Wymagalność konta
 • wymaga założenia konta osobistego przy zakładaniu lokaty
 • wymaga posiadania konta osobistego w tym banku

Odnawialność lokaty
x

Odnawialność lokaty

Banki jeszcze przed założeniem lokaty muszą wiedzieć co zrobić z Twoimi pieniędzmi po jej zakończeniu i stosują trzy sposoby - więcej o rodzajach odnawialności tutaj »

 • do wyboru: odnawialna automatycznie lub nieodnawialna

Zarządzanie lokatami online
 • zarządzanie lokatami dla posiadaczy konta osobistego w tym banku

Zakończenie lokaty
 • przelew kwoty i odsetek na konto w banku założenia lokaty

Powiadomienie o zbliżającym się końcu lokaty

brak

 

BEZPIECZEŃSTWO

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bezpieczeństwo bliskich

tak

dyspozycja na wypadek śmierci
x

dyspozycja na wypadek śmierci

Pozwala w szybki sposób udostępnić najbliższej rodzinie środki znajdujące się na lokacie w sytuacji śmierci jedynego właściciela tej lokaty »

Możliwa
Istnieje możliwość złożenia dyspozycji na wypadek śmierci na rzecz: małżonka, wstępnych, zstępnych i rodzeństwa. Dyspozycję należy złożyć w placówce banku. Można być ona ustanowiona wyłącznie dla konta indywidualnego.

możliwa współwłasność
x

możliwa współwłasność

Rozwiązanie pozwala na stały dostęp do środków na lokacie dla dwóch współwłaścicieli co ma znaczenie m.in. przy niedyspozycji jednego z nich »

Możliwa
Istnieje możliwość założenia konta wspólnego dla dwóch osób. Każdy z posiadaczy ma równe prawa do dysponowania kontem. Przekształcenia konta indywidualnego w konto wspólne może dokonać tylko w placówce banku. 

możliwe pełnomocnictwo
x

możliwe pełnomocnictwo

Rozwiązanie pozwala delegować zarządzanie Twoją lokatą innej, zaufanej Ci osobie tu więcej na temat pełnomocnictw »

Możliwe
Istnieje możliwość ustanowienia pełnomocnictwa. Można zrobić to w placówce banku w formie pisemnej. Przy ustanowieniu pełnomocnictwa konieczna jest obecność pełnomocnika. 

Konsekwencje zerwania lokaty

Częściowa utrata odsetek:

 • w przypadku zerwania lokat od 1 miesiąca do 24 miesięcy - oprocentowanie wynosi 0,75% w skali roku za każdy dzień utrzymania lokaty
 • w przypadku zerwania lokat 36M i 38M: od 2 do 12 miesiąca - 1%, od 13 do 24 miesiąca - 1,5%, od 25 do 36 miesiąca - 1,75%, od 37 do 48 miesiąca - 2%. 

Gwarancja BFG
x

Gwarancja BFG

Gwarantuje zwrot pieniędzy zgromadzonych na lokatach w przypadku zawieszenia działalności banku lub SKOK'u - więcej o BFG znajdziesz tu »

do kwoty 100 000 EUR dla każdego klienta banku

 

SWOBODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Dostępność odsetek
 • odsetki dostępne po zakończeniu lokaty

Istotne ograniczenia
x

Istotne ograniczenia

Istotne ograniczenia dotyczą głównie lokat promocyjnych np. tylko dla "nowych Klientów" lub "nowych środków" - więcej znajdziesz tu »

 

JAK ZAŁOŻYĆ

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Proces zakładania lokaty

1. KONTO
Zanim założysz lokatę najpierw musisz utworzyć konto osobiste. Możesz to zrobić w oddziale (i wtedy od razu założysz także lokatę) albo wypełniając wniosek internetowy i podpisując dokumenty przy kurierze. Kurier poprosi o kserokopię Twojego dowodu osobistego. Konto zostanie utworzone niezwłocznie po otrzymaniu przez bank podpisanych dokumentów. Kartę spersonalizowaną do konta otrzymasz pocztą w ciągu 2 tygodni oraz wybrany rodzaj zabezpieczenia: tokenGSM lub urządzenie z tokenem.
2. LOKATA
Jeżeli posiadasz już konto osobiste lokatę założyć możesz na kilka sposobów: przez Internet, telefonicznie, w oddziale, a nawet.. we wpłatomacie Eurobank. Aby zrobić to pierwszym z wymienionych sposobów najpierw przelej środki, które chciałbyś ulokować na konto osobiste. W dalszej kolejności zaloguj się na swoje konto osobiste na stronie banku, wybierz opcję "lokaty", potem "nowa lokata", a następnie wybierz rodzaj lokaty, wpisz kwotę i naciśnij "dalej" na dole strony. Sprawdź dane i jeżeli się zgadzają naciśnij "zatwierdź".
3. POTWIERDZENIE
W każdej chwili będziesz mógł ściągnąć i wydrukować potwierdzenie założenia lokaty z opcji "lista lokat". Bank nie wyśle Ci go na e-mail.
4. ZARZĄDZANIE

Zarządzanie odbywa się poprzez panel dostępny na stronie banku po zalogowaniu na konto osobiste.
5. ZYSKI
Możesz zdecydować, co ma się stać ze środkami po zakończeniu lokaty: czy automatycznie utworzą nową lokatę, czy też zostaną wypłacone. Możesz też zdecydować by tylko odsetki zostały wypłacone, a kwota została zdeponowana na nowej lokacie.

Podgląd formularza

eurobank_lokata_na_dobry_start_form.1.pngeurobank_lokata_na_dobry_start_form.2.pngeurobank_lokata_na_dobry_start_form.3.pngeurobank_lokata_na_dobry_start_form.4.pngeurobank_lokata_na_dobry_start_form.5.png

Średni czas zakładania / ilość stron formularza

15 min. / 5 stron

Potrzebne dane
 • dane z dowodu osobistego
 • telefon komórkowy
 • e-mail

 

INNE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bank
 • Eurobank

Premiera rynkowa
2015-09-01

Promowane w TV

nie

 

PODSUMOWANIE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Atuty oferty
 • niska kwota minimalna
 • możliwość założenia lokaty przez: Internet, aplikację mobilną, telefon, wpłatomat i w placówce
 • duży wybór okresów lokaty

Opinia redaktora

Bank daje Klientowi szeroki wybór, co do rozdysponowania środkami po zakończeniu lokaty. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wypłata samych odsetek i zdeponowanie tej samej kwoty na kolejny taki sam okres. Niestety lokata przeznaczona jest jedynie dla klientów banku, dlatego osoby nowe są zmuszone założyć konto w Eurobanku.

Ostatnia aktualizacja

1 października 2015, 09:33