Santander Consumer Bank

Lokata Direct+ Wzrost

Lokata Direct+ Wzrost to wygodna i bezpieczna lokata na długi czas, dobry procent i poważne pieniądze. Skierowana do nowych i starych Klientów Santandera lokujących nowe dla banku środki.

 • dobry procent na długi okres - optymalnie 2,4% przez 2 lata
 • lokowanie na dłużej z zabezpieczeniem rodziny opis »
 • lokata bez zakładania konta z kilkoma opcjami wyjścia więcej »
 • uruchamiana w trybie online + telefon zobacz proces »

ZYSK

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Oprocentowanie lokaty
x

Oprocentowanie lokaty

Prezentujemy tu Oprocentowanie Nominalne w skali roku przed opodatkowaniem tzw. podatkiem Belki - 19%. W lokatach progresywnych jest to średnia arytmetyczna - więcej o lokatach progresywnych »

2.00 - 2.60 %

Zobacz Lokaty online bez konta - Maj 2019

 • tylko na dobry procent - 4,0%, 3,5% czy 2,8%
 • głównie na okres 3 miesięcy
 • zakładane bez konta w trybie full online
x

Kwota lokaty min. - max.

1 000 zł - bez limitu

Okres lokaty

1 rok - 3 lata

Warianty lokaty
 • 1 rok
 • 1 000 zł - bez limitu
 • 2.00 %
 • 15 miesięcy
 • 1 000 zł - bez limitu
 • 2.20 %
 • 2 lata
 • 1 000 zł - bez limitu
 • 2.40 %
 • 3 lata
 • 1 000 zł - bez limitu
 • 2.60 %

Hity procentowe
x

Hity procentowe

Oznaczamy w ten sposób lokaty o najwyższym oprocentowaniu w swoich bankach. Pamiętaj jednak, że najlepsze oprocentowanie »

 • hit procentowy banku

Dodatkowe bonusy
x

Dodatkowe bonusy

Zdarza się, że porównywane lokaty mają zbliżone warunki finansowe, ale jedna z nich daje szansę na atrakcyjne nagrody – czasami warto wziąć to pod uwagę.

brak bonusów

Rodzaj oprocentowania
x

Rodzaj oprocentowania

Wysokość oprocentowania bez informacji o jego rodzaju jest informacją niepełną a może być błędną - zobacz rodzaje oprocentowania »

stałe

 

CHARAKTERYSTYKA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Szczegóły oprocentowania

Dobre Oprocentowanie na Nowe Środki

Oprocentowanie lokaty Direct+ Wzrost, o którym mowa powyżej, dotyczy wyłącznie tzw. "nowych środków" czyli pieniędzy przekraczających wartość środków Klienta, znajdujących się na rachunkach w Santander Consumer Banku wg stanu na 01.03.2019.

 

Kapitalizacja odsetek
x

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja Odsetek określa moment naliczania przez bank odsetek na danej lokacie - więcej o kapitalizacji znajdziesz tutaj »

na koniec okresu

Liczba możliwych do założenia lokat
brak ograniczeń

Maksymalna wartość wszystkich lokat
brak ograniczeń

 

WYGODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Sposób otwarcia lokaty
 • Lokata online + telefon
  Przez internet wypełniasz bardzo krótki formularz kontaktowy (tylko 4 pola), po czym bank oddzwania i ustala szczegółowe warunki lokaty. Pieniądze na lokatę wpłacasz przelewem a umowę otrzymujesz pocztą do podpisania i odesłania do banku.
   

Wymagalność konta
 • nie wymaga zakładania konta osobistego przy zakładaniu lokaty

Odnawialność lokaty
x

Odnawialność lokaty

Banki jeszcze przed założeniem lokaty muszą wiedzieć co zrobić z Twoimi pieniędzmi po jej zakończeniu i stosują trzy sposoby - więcej o rodzajach odnawialności tutaj »

 • Lokata odnawiana automatycznie na dobrych warunkach
  W przeciwieństwie do większości lokat z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem, odnawianych potem na bardzo niski procent, Lokata Direct+ Wzrost jest odnawiana na taki sam okres z oprocentowaniem tejże właśnie Lokaty Direct+ (bez dopisku Wzrost) - czyli bez promocji dla nowych środków. Obecnie, w kwietniu 2019 byłoby to:

1 rok - 1,50 %
15 m-cy - 1,650%
2 lata - 1,70%
3 lata - 1.90 %

Zarządzanie lokatami online
 • Zarządzanie lokatami bez posiadania konta osobistego możliwe ... choć nie przez internet

  Właściciel lokaty, który w celu utrzymania telefonicznych kontaktów z bankiem, wskazał numer telefonu i hasło, może uzyskać informacje na temat lokaty w Centrum Telefonicznym 801 601 801 lub 71 358 21 60 od Pn do Pt w godz. 08:00 do 20:00.
   
  Właściciel lokaty może też złożyć szereg dyspozycji dotyczących lokaty m.in. dyspozycję: zmiany danych, wypłaty, pełnomocnictwa czy dyspozycję na wypadek śmierci. Może też zlecić przelew środków z lokaty na kilka sposobów. 

 

Dyspozycje należy pobrać ze strony banku, wydrukować, podpisać i przesłać do banku - listownie lub (jako zeskanowany dokument) elektronicznie - przez specjalnie udostępnioną do tego celu stronę banku.

 

Zakończenie lokaty
 • Zakończenie lokaty Direct+ Wzrost - możliwe na wiele sposobów
  Ponieważ lokata jest automatycznie odnawialna, żeby ją zlikwidować ewentualnie wyciągnąć same odsetki a kwotę lokaty pozostawić do odnowienia żeby pracowała przez kolejny okres, musisz złożyć w banku taką dyspozycję (plik poniżej) - najlepiej na starce lokaty i przesłać ją do banku wraz z umową.

  Przy sporządzaniu Dyspozycji Wypłaty środków z lokaty możesz wybrać nie tylko rachunek na jaki mają trafić środki, ale także jeden z poniższych sposobów wypłaty:
  - przelew kwoty lokaty wraz z odsetkami,
  - przelew samej kwoty lokaty,
  - przelew samych odsetek z lokaty,
  - zlecenie stałe wypłaty odsetek po każdorazowym odnowieniu lokaty. 

 

Powiadomienie o zbliżającym się końcu lokaty

brak

 

BEZPIECZEŃSTWO

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bezpieczeństwo bliskich

tak

dyspozycja na wypadek śmierci
x

dyspozycja na wypadek śmierci

Pozwala w szybki sposób udostępnić najbliższej rodzinie środki znajdujące się na lokacie w sytuacji śmierci jedynego właściciela tej lokaty »

Dyspozycja na wypadek śmierci - możliwa do złożenia

Bezpłatna opcja szczególnie przydatna właśnie w lokacie Direct+ Wzrost, zakładanej na długi czas i poważne pieniądze. W wypadku śmierci właściciela lokaty zapewnia bliskim szybki dostęp przynajmniej do części kwoty na lokacie - więcej na ten temat znajdziesz w opisie - bezpieczeństwo bliskich »

 

W celu złożenia takiej dyspozycji wystarczy wypełnić odpowiedni formularz (poniżej) i przekazać go do banku. Można to zrobić już w momencie podpisywania umowy o prowadzenie lokaty lub w czasie jej trwania. Dyspozycję można przekazać do banku w sposób elektroniczny (w formie skanu przesyłanego przez specjalną stronę banku), listownie lub w oddziale.

 

Santander 20170524 Dyspozycja wkładem na wypadek śmierciPDF - Dyspozycja na wypadek śmierci

 

możliwa współwłasność
x

możliwa współwłasność

Rozwiązanie pozwala na stały dostęp do środków na lokacie dla dwóch współwłaścicieli co ma znaczenie m.in. przy niedyspozycji jednego z nich »

Współwłasność lokaty - możliwa

Santander umożliwia wspólne założenie lokaty co pozwala na pełne, bez ograniczeń, dysponowanie lokatą przez każdego ze współwłaścicieli - łącznie z likwidacją lokaty i wypłatą wszystkich środków z lokaty.

 

W przypadku wspólnej lokaty przelew środków na lokatę może być wykonany w dwojaki sposób:

 • z konta wspólnego - zawierającego dane obu potencjalnych współwłaścicieli lokaty, lub
 • z kont indywidualnych obu potencjalnych współwłaścicieli lokaty w postaci dwóch osobnych przelewów.

  

możliwe pełnomocnictwo
x

możliwe pełnomocnictwo

Rozwiązanie pozwala delegować zarządzanie Twoją lokatą innej, zaufanej Ci osobie tu więcej na temat pełnomocnictw »

Pełnomocnictwo - możliwe

Właściciel lokaty w celu dysponowania swoją lokatą, może ustanowić maksymalnie dwóch Pełnomocników. Muszą to być osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz status Rezydenta.

 

Dyspozycję pełnomocnictwa wymaga formy pisemnej i dostarczana jest do banku pocztą, w placówce lub w sposób elektroniczny - w formie skanu przesyłanego przez specjalną stronę banku nie wymagającą logowania. W dyspozycji pełnomocnictwa, właściciel lokaty może swobodnie określić zarówno jego zakres jak i okres - patrz druk poniżej.

 

Santander - Pełnomocnictwo do dysponowania rachunkiem lokatyPDF Santander - Pełnomocnictwo do dysponowania lokatą

 

Konsekwencje zerwania lokaty

Pełna utrata odsetek

W przypadku rozwiązania umowy w trakcie okresu lokaty, klient otrzymuje kwotę kapitału lokaty terminowej, bez wypracowanych odsetek.

Gwarancja BFG
x

Gwarancja BFG

Gwarantuje zwrot pieniędzy zgromadzonych na lokatach w przypadku zawieszenia działalności banku lub SKOK'u - więcej o BFG znajdziesz tu »

do kwoty 100 000 EUR na każdego klienta banku

 

SWOBODA

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Dostępność odsetek
 • odsetki dostępne po zakończeniu lokaty

Istotne ograniczenia
x

Istotne ograniczenia

Istotne ograniczenia dotyczą głównie lokat promocyjnych np. tylko dla "nowych Klientów" lub "nowych środków" - więcej znajdziesz tu »

 • tylko dla nowych środków

 

JAK ZAŁOŻYĆ

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Proces zakładania lokaty

1. TWÓJ WNIOSEK
Przechodzisz na stronę banku, gdzie wypełniasz bardzo prosty formularz kontaktowy - zawierający tylko 4 dane: kwotę, imię, telefon komórkowy oraz e-mail.

 

2. TELECENTRUM BANKU
Bank oddzwania tego samego lub następnego dnia roboczego w godzinach od 8:00 do 20:00. W czasie rozmowy Doradca Banku ustala z Tobą wszystkie szczegóły dotyczące przyszłej lokaty i instruuje o dalszym postępowaniu. Wskazujesz wówczas jeden nr telefonu do kontaktów z Bankiem i ustanawiasz swoje telefoniczne hasło, które będzie w przyszłości element identyfikacji w trakcie obsługi telefonicznej. Przygotuj je sobie.

 

3. TWÓJ PRZELEW
W ciągu 5 dni roboczych od ustalenia na infolinii warunków lokaty, na otrzymany w czasie tej rozmowy od Doradcy Banku nr rachunku, musisz wykonać przelew kwoty lokaty z Twojego konta zawierającego takie same dane osobowe jak podane we wniosku o lokatę.

 

4. UMOWA LOKATY
W ciągu dwóch dni roboczych, po zaksięgowaniu Twojego przelewu, bank przesyła listem poleconym na Twój adres korespondencyjny, dwa podpisane przez przedstawiciela banku egzemplarze umowy. Podpisany przez siebie egzemplarz musisz odesłać do banku w ciągu 7 dni roboczych od dnia jego otrzymania.

Jeżeli chcesz złożyć jeszcze jakieś dyspozycje dotyczące lokaty np. dyspozycję na wypadek śmierci, czy dyspozycję wypłaty, którą możesz zmienić charakter lokaty z automatycznie odnawialnej na nieodnawialną lub inaczej zadysponować odsetkami - jest to dobry moment. Pobierz odpowiednie dyspozycje, wydrukuj, podpisz i załącz do wysyłanej umowy.

 

5. TWÓJ ZYSK NA LOKACIE
Po zakończeniu okresu lokaty, jest ona automatycznie odnawiana na taki sam okres na warunkach Lokaty Direct+ (bez dopisku Wzrost), a wypracowane odsetki dodawane są do kwoty lokaty i pracują przez kolejny okres. Możesz to zmienić wysyłając do banku, najlepiej wraz z umową, tzw. Dyspozycję Wypłaty, dzięki któremu możesz jej nie odnawiać lub prosić o przelania samych odsetek na wskazane przez Ciebie konto. .

 

Podgląd formularza

Santander Lokada Direct+ Wzrost - wniosek

Średni czas zakładania / ilość stron formularza

1 min. / 1 strona

Potrzebne dane
 • dane z dowodu osobistego
 • telefon komórkowy
 • e-mail

 

INNE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Bank
 • Santander Consumer Bank

Premiera rynkowa
2019-03-13

Promowane w TV

 

PODSUMOWANIE

ZWIŃ

POKAŻ UKRYTE

Atuty oferty
 • Direct+ Wzrost to lokata bez zakładania konta
 • gwarancja stałego oprocentowania przez 2 lata
 • dobre oprocentowanie (do 2,4%) przy lokacie długoterminowej pozwala uniknąć częstych poszukiwań okazji wśród lokat krótkoterminowych np. na 3-4% »

Opinia redaktora

Niewątpliwym atutem lokaty Direct+ Wzrost jest atrakcyjne oprocentowanie w stosunku do konkurencyjnych lokat na długi okres. Klientom spodoba się także prosty wniosek kontaktowy oraz brak konieczności otwierania konta przy zakładaniu lokaty.

 

Lokata jest odnawiana automatycznie, a wypracowane odsetki powiększają lokatę i pracują przez kolejny okres, chyba że Klient, złoży pisemną dyspozycję zerwania lokaty po upływie jej okresu. Dyspozycję taką, może przesłać w formie elektronicznej np. załączając jej skan jako załącznik w formularzu na stronie internetowej banku, listem w trakcie odsyłania umowy lokaty lub w każdej placówce banku.

 

Ostatnia aktualizacja

15 kwietnia 2019, 13:04